КРСТАРЕЊЕ ПО ПРОШЛОСТИ
ЛЕТЊИ СЕМИНАР ИСТОРИЈЕ ЗА НОВЕ ПОЛАЗНИКЕ
 Истраживачка станица Петница, 27. jun - 9. јул 2008. године


<<<назад
Програм рада:


ПЕТАК 27. 6. 2008.
13.00 – 13.45 уводни састанак (Јелена Петаковић)
14.00 – ручак
15.30 – 16.30 подела тема за самостални рад у ИСП (Јелена Петаковић)
18.00 – 20.15 Три стуба Константинопоља (Урош Миливојевић)
20.15 – вечера
21.00 – 23.00 анализа и коректура семинарских радова I (Јелена Петаковић)

СУБОТА 28. 6. 2008.
08.45 – радни договор
09.00 – доручак
10.00 – 12.00 – рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
12.00 – 13.45 Мисија предмета црквено пјевање у богословским школама између два свјетска рата (Биљана Мандић)
14.00 – ручак
16.00 – 17.30 пројекција играног филма Оклопњача Потемкин Сергеја Ејзенштајна
18.00 – 20.00 анализа играног филма Оклопњача Потемкин Сергеја Ејзенштајна (Јелена Петаковић)
20.00 – вечера
21.00 – 23.00 анализа и коректура семинарских радова II

НЕДЕЉА 29. 6. 2008.
09.00 – доручак
10.15 – 12.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
12.00 – 14.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
14.00 – ручак
15.30 – 17.30 Под окриљем „домовинског кутка“. Збрињавање деце немачке националности у Федеративној Народној Републици Југославији (Сања Петровић)
18.15 – 20.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
20.00 – вечера
21.00 – 23.00 анализа и коректура семинарских радова (III) (Јелена Петаковић)

ПОНЕДЕЉАК 30. 6. 2008.
08.45 – радни договор
09.00 – доручак
09.30 – 11.30 пројекција играног филма Велика Илузија Жана Реноара
12.00 – 14.00 анализа играног филма Велика Илузија (Јелена Петаковић)
14.00 – ручак
15.30 – 17.45 Школство и образовање у Византији (Радивој Радић)
17.45 – 19.15 Косовска битка и њен значај (Марко Шуица)
20.00 – вечера
21.00 – 23.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима

УТОРАК 1. 7. 2008.
09.00 – доручак
09.30 – 11.30 пројекција играног филма Глуви барут Бахрудина Џенгића
11.50 – 13.45 анализа играног филма Глуви барут (Ена Мирковић, Јелена Петаковић)
14.00 – ручак
16.00 – 20.00 презентација резултата (I) и подела нових тема за самостални рад (Милена Репајић, Ена Мирковић)
20.00 – вечера
21.00 – 23.15 Паравојне организације и утицај пропаганде на немачку омладину 1920–1945, радионица (Блажо Бошковић)

СРЕДА 2. 7. 2008.
09.00 – доручак
10.00 – 12.00 Паравојне организације и утицај пропаганде на немачку омладину 1920–1945, пројекција документарног филма радионица (Блажо Бошковић)
12.00 – 14.00 Паравојне организације и утицај пропаганде на немачку омладину 1920–1945, пројекција филма радионица (Блажо Бошковић)
14.00 – ручак
15.30 – 19.30 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
20.00 – вечера
21.00 – 23.00 Паравојне организације и утицај пропаганде на немачку омладину 1920–1945, радионица, пројекција филма (Блажо Бошковић) I
23.00 – 01.00 Паравојне организације и утицај пропаганде на немачку омладину 1920–1945, радионица, анализа филмова (Блажо Бошковић)

ЧЕТВРТАК 3. 7. 2008.
09.00 – доручак
10.00 – 10.30 посета изложбе у Модерној галерији Ваљева
10.30 – 11.30 посета Народном музеју Ваљева и Муселиновом конаку
11.30 – 13.45 обилазак старог дела Ваљева
14.00 – ручак
16.00 – 18.00 разговор о прочитаним расправама I
18.15 – 20.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
20.15 – вечера
21.00 – 23.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима

ПЕТАК 4. 7. 2008.
08.45 – радни договор
09.00 – доручак
09.30 – 11.45 пројекција играног филма Метрополис Фрица Ланга
12.00 – 13.50 анализа играног филма Метрополис (Ена Мирковић, Јелена Петаковић)
14.00 – ручак
15.30 – 18.00 презентација резултата (II) и подела нових тема за самостални рад ( Милена Репајић, Ена Мирковић)
18.00 – 20.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
20.00 – вечера
21.00 – 23.30 Паравојне организације и утицај пропаганде на немачку омладину 1920–1945, радионица, анализа филмова (Блажо Бошковић)


СУБОТА 5. 7. 2008.
08.45 – радни договор
09.00 – доручак
09.30 – 11.30 пројекција играног филма
11.45 – 13.45 анализа играног филма Поноћни каубој Џона Шлезингера
12.00 – 14.00 анализа играног филма Поноћни каубој(Милена Репајић, Јелена Петаковић)
14.00 – ручак
16.00 – 18.00 Мачевање у Европи кроз векове (Андреј Кубичек)
18.00 – 20.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
20.00 – вечера
21.00 – 23.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима

НЕДЕЉА 6. 7. 2008.

09.00 – доручак
10.00 – 12.00 рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
12.00 – 14.10 Разговор о прочитаним расправама (II) (Јелена Петаковић)
14.00 – ручак
16.00 – 18.00 анализа и коректура семинарских радова(Јелена Петаковић)
18.00 – рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним задацима
20.00 – вечера
21.00 – 23.00 квиз
23.00 – слободно време

ПОНЕДЕЉАК 7. 7. 2008.
08.45 – радни договор
09.00 – доручак
09.30 – 11.40 пројекција играног филма Небо над Берлином Вима Вендерса
12.00 – 14.00 анализа играног филма Небо над Берлином (Јелена Петаковић)
14.00 – ручак
16.00 – 18.15 анализа и коректура семинарских радова IV
18.30 – 20.00 анализа и коректура семинарских радова V
20.00 – 20.30 вечера
21.15 – 23.00 презентација резултата (III) (Милена Репајић, Јелена Петаковић)

УТОРАК 8. 7. 2008.

09.00 – доручак
10.00 – 11.45 О прочитаним књигама I (Јелена Петаковић)
12.00 – 13.45 Дејства авијације на источном фронту (Милош Војиновић)
14.00 – ручак
16.00 – 17.30 О прочитаним књигама II (Јелена Петаковић)
18.00 – 19.45 Како се пише историографски приказ (Јелена Петаковић)
20.00 – вечера
21.00 – 23.00 полазници о семинару
23.00 – 01.00 журка

СРЕДА 9.7.2008.

08.30 – доручак
09.15 – одлазак из Станице



Руководилац семинара: Јелена Петаковић (апсолвент историје)

сарадници – предавачи на семинару: сарадници – предавачи на Семинару: др Радивој Радић, др Марко Шуица (Филозофски факултет, Одељење за историју, Београд), др Биљана Мандић (Музичка академија, Универзитет у Источном Сарајеву), мр Сања Петровић Тодосијевић (Институт за новију историју Србије, Београд), Урош Миливојевић (историчар, Београд), Блажо Бошковић, Андреј Кубичек (студенти социологије, Филозофски факултет, Београд)

млађи сарадници на семинару: Милена Репајић (студент 3. године историје, Ковин), Ена Мирковић (студент 3. године историје, Мало Црниће)