АНИМИРАНА ПРОШЛОСТ
ЗИМСКИ СЕМИНАР ИСТОРИЈЕ (II)
 Истраживачка станица Петница, 26 - 30. март 2008. године


<<<назад
Програм рада:

26.03.2008. Среда

13.00 евиденција пристиглих полазника и смештај
13.15 уводни састанак (Јелена Петаковић)
14.00 ручак
15.30 Подела тема за самостални рад (Јелена Петаковић)
16.00 Совјетска антинацистичка анимирана пропаганда (Ена Мирковић)
18.00 Рад у библиотеци и на Интернету на добијеним задацима
20.00 вечера
21.00 Анализа полазничких приказа (Јелена Петаковић, Александар Рафаиловић)
21.30 Пројекција цртаних филмова: совјетска продукција

27.03.2008. Четвртак

08.45 јутарњи састанак и радни договор
09.00 доручак
10.00 Совјетска антинацистичка анимирана пропаганда, презентација по групама (Ена Мирковић)
12.15 Да ли је анимација=едукација у америчким цртаћима? (Дивна Милић)
14.00 ручак
15.30 Пројекција играног филма Бановић Страхиња Ватрослава Мимице
17.30 Природа јунаштва Бановић Страхиње (Јован Мирић)
20.00 вечера
21.00 Анализа и коректура истраживачких радова I (Јелена Петаковић, Александар Рафаиловић)
23.00 Шта је све анимирани филм? - пројекције ремек дела анимиране XX уметности века

28.03.2008. Петак

08.45 јутарњи састанак и радни договор
09.00 доручак
10.00 Да ли је анимација=едукација у америчким цртаћима? презентација по групама (Дивна Милић)
12.15 Пси чувари и либералне пчеле: пропаганда и субверзија под нацизмом (Александар Костић)
14.00 ручак
15.30 Анализа и коректура истраживачких радова II (Јелена Петаковић, Александар Рафаиловић)
18.00 Дизнијеви јунаци на фронту (Александар Рафаиловић)
20.00 вечера
21.00 Мудл - оцене и коментари (Александар Костић, Јелена Петаковић)


29.03.2008. Субота

09.00 доручак
10.00 презентације групних радова
12.15 Нацистичка пропаганда (Милан Ристовић)
14.00 ручак
15.30 Мит о професионалном војнику - Ервин Ромел (Данило Шаренац)
17.45 Дизнијеви јунаци на фронту, презентације по групама (Александар Рафаиловић)
20.00 вечера
21.00 разговор о будућим летњим истраживачким пројектима
21.30 полазници о Семинару

30.03.2008. Недеља

08.30 доручак
09.00 одлазак из Станице



Сарадничке институције: Филозофски факултет, Београд

Руководилац семинара: Јелена Петаковић (апсолвент историје)

сарадници – предавачи на семинару: др Милан Ристовић (Филозофски факултет, Београд), др Јован Мирић (Филозофски факултет), ма Данило Шаренац (историчар, Београд), Александар Рафаиловић (апсолвент историје, Крагујевац)

млађи сарадници на семинару: Александар Костић (студент 1. године социологије, Београд), Ена Мирковић (студент 3. године историје, Београд), Дивна Милић (студент 3. године историје, Београд)