ИЗМЕЂУ ИНСПИРАЦИЈЕ И НАДЗОРА - УМЕТНОСТ КРОЗ ИСТОРИЈУ
ЈЕСЕЊИ СЕМИНАР ИСТОРИЈЕ (I) ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ
 Истраживачка станица Петница, 04 - 08. новембар 2006. године


<<<назад
Програм рада:


СУБОТА – 04.11.2006.

12.00 – регистрација и смештај полазника
14.00 – ручак
15.30 – Руска револуција у "Црвеном точку" Александра Солжењицина (Зоран Бајин)
18.00 – анализа полазничких приказа (Јована Павловић, Ена Мирковић, Милена Репајић, Марија Ђокић, Александар Рафаиловић)
20.15 – вечера
21.15 – анализа и коректура семинарских радова (I) (Александар Рафаиловић, Јована Павловић)

НЕДЕЉА – 05.11.2006.

09.00 – доручак
09.30 – пројекција играног филма "У име народа"
12.15 – Aнтрополошка анализа традиционалних мотива у жанровској књижевности (Иван Ђорђевић)
14.15 – ручак
15.30 – анализа играног филма "У име народа" (Ена Мирковић, Марија Ђокић, Милена Репајић,
Александар Рафаиловић)
18.20 – Визуелна култура и национални идентитет - случај Југословенства (Александар Игњатовић)
20.20 – вечера
21.00 – Хорор у друштву, хорор на филму (Дејан Огњановић)
23.00 – пројекција играног филма "Тексашки масакр моторном тестером"


ПОНЕДЕЉАК – 06.11.2006.

09.00 – доручак
09.30 – пројекција играног филма "Бразил"
12.10 – анализа играног филма "Бразил" (Јована Павловић)
14.15 – ручак
16.00 – Пекиншка опера (Ивана Вујатовић)
28.45 – анализа и коректура семинарских радова (II) (Ена Мирковић, Милена Репајић,
Александар Рафаиловић)
20.20 – вечера
21.15 – анализа и коректура семинарских радова (III) (Ена Мирковић, Милена Репајић, Марија Ђокић,
Александар Рафаиловић)


УТОРАК – 07.11.2006.

09.00 – доручак
09.30 – пројекција играног филма "Титус"
12.15 – анализа играног филма "Титус" (Јована Павловић,Ена Мирковић, Милена Репајић, Марија Ђокић)
14.20 – ручак
15.30 – Шекспир између Макијавелија и Томаса Мора (Љиљана Богоева Седлар)
20.00 – вечера
21.00 – полазници о Семинару

СРЕДА – 08.11.2006.

08.30 – доручак
09.00 – одлазак из Станице


Руководилац семинара: Александар Рафаиловић (ИСП)

сарадници – предавачи на семинару:
Др Љиљана Богоева - Седлар, Факултет драмских уметности, Београд; Филозофски факултет, студијска група за англистику, Ниш; Др Александар Игњатовић, Архитектонски факултет, Катедра за историју и теорију архитектуре и уметности, Београд; Иван Ђорђевић, Етнолошки институт САНУ, Београд; Зоран Бајин, историчар, Београд; Дејан Огњановић, Филозофски факултет, студијска група за англистику, Ниш; Ивана Вујатовић, Филолошки факултет, катедра за кинески језик, Београд




млађи сарадници на семинару: Јована Павловић (апсолвент историје, Крушевац); Ена Мирковић (студенткиња 2. године историје, Мало Црниће); Милена Репајић (студенткиња 2. године историје, Ковин); Марија Ђокић (студенткиња 2. године историје, Београд)