ФРАГМЕНТИ ПРОШЛОСТИ
ЛЕТЊИ СЕМИНАР ИСТОРИЈЕ (II) ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ


<<<назад
Програм рада:


ЧЕТВРТАК – 20.07.2006.

13.00 – евиденција пристиглих полазника и смештај
14.00 – ручак
16.00 – уводни састанак (Марко Симендић,
Александар Рафаиловић)
18.00 – подела материјала за самостални рад (Марко Симендић,
Александар Рафаиловић)
20.00 – вечера
21.00 – рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним материјалима
22.30 – састанак: договор за сутра

ПЕТАК – 21.07.2006.

08.30 – доручак
09.30 – посета Историјском архиву Ваљева
11.00 – посета Народном музеју Ваљева
14.00 – ручак
15.30 – Омладина у социјалистичкој Југославији – организација,
задаци, живот (Драгомир Бонџић)
17.30 – Омладинске радне акције у Југославији 1946 – 1963. године
(Слободан Селинић)
20.00 – вечера
21.00 – рад у библиотеци/рачунарској сали на добијеним материјалима
22.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала

СУБОТА – 22.07.2006.

08.45 – радни договор
09.00 – доручак
10.00 – 1. група: Од појединачне приступнице до структуре
чланства (Александар Рафаиловић)
2. група: Анализа садржаја и историјска наука, новински
чланак као историјски извор (Марко Симендић)
11.30 – обе групе: обрада материјала
14.00 – ручак
15.30 – састанак
16.00 – рад на задатим историјским изворима и литератури
20.00 – вечера
21.00 – ноћно купање на петничким базенима
23.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала


НЕДЕЉА – 23.07.2006.

09.00 – доручак
10.00 – 1. група: упознавање са грађом фонда Ваљевског друштва
за свадбарину и посмртнину (Александар Рафаилвић)
2. група: Анализа Омладинске стране Грочанских новина,
упознавање са материјалом (Марко Симендић)
13.00 – посета археолошком локалитету у Буковцу
20.00 – вечера
21.00 – обрада материјала/рад на литертатури
23.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала


ПОНЕДЕЉАК – 24.07.2006.

09.00 – доручак
10.00 – 1. група: обрада приступница Ваљевског друштва за
свадбарину и посмртнину/рад на литератури (Александар Рафаиловић)
2. група: Младост, снага и рад: ОРА на Омладинским
странама, ишчитавање материјала/рад на литератури (Марко Симендић)
14.00 – ручак
15.30 – састанак
16.00 – обрада материјала/рад на литертатури
18.00 – Indigo cultivation, trade and politics in India from 17th to 20th century a.d. (Vivek Singh)
20.00 – вечера
21.00 – слободно време: роштиљ код Петничке пећине
23.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала


УТОРАК – 25.07.2006.

09.00 – доручак
10.00 – 1. група: обрада приступница/рад на литератури (Александар Рафаиловић)
2. група: Младост и кртица: анализа рубрике Омладинац за
пример/рад на литератури (Марко Симендић)
14.00 – ручак
15.30 – састанак
18.00 – Шпијунажа некад и сад (Ђорђе Накић)
20.00 – вечера
21.00 – обрада материјала/рад на литертатури
23.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала

СРЕДА – 26.07.2006.

09.00 – доручак
10.00 – 1. група: обрада приступница, наставак
2. група: Место и функција ССО у југословенском
социјалистичком друштву/рад на литератури (Марко Симендић)
14.00 – ручак
15.30 – састанак
18.00 – рад на задатим историјским изворима
20.00 – вечера
21.00 – разговор о прочитаним расправама (I)
23.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала


ЧЕТВРТАК – 27.07.2006.

09.00 – доручак
10.00 – 1. група: Ка лику „просечног“ члана удружења, анализа
обрађених приступница/рад на литератури (Александар Рафаиловић)
2. Културне и спортске активности грочанских омладинаца/рад на литератури
(Марко Симендић)
14.00 – ручак
15.30 – састанак
18.00 – рад на задатим историјским изворима
20.00 – вечера
21.00 – ноћно купање на петничким базенима
23.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала


ПЕТАК – 28.07.2006.

09.00 – доручак
10.00 – Политичка култура и масовна славља у Трећем рајху:
нацификација Божића (Иван Симић)
12.00 – обе групе: синтеза добијених резултата и писање рада
14.00 – ручак
18.00 – обе групе: синтеза добијених резултата и писање рада,
наставак
20.00 – вечера
21.00 – слободно време
23.30 – састанак: договор за сутра и анализа обрађеног материјала


СУБОТА – 29.07.2006.

09.00 – доручак
11.00 – завршна анализа и договор о могућим правцима даљег
истраживања (Алексндар Рафаиловић, Марко Симендић)
14.00 – ручак
18.00 – разговор о прочитаној литератури (Алексндар Рафаиловић)
20.00 – вечера
21.00 – полазници о Семинару
23.00 – дружење


НЕДЕЉА – 30.07.2006.

08.30 – доручак
09.00 – одлазак из Станице






Сарадничке институције: Историјски архив Ваљево; катедра за Општу Савремену историју, Филозофски факултет, Београд; Скупштина општине Гроцка


Руководилац семинара: Александар Рафаиловић (ИСП) сарадници – предавачи на семинару: dr Vivek Singh (Devi Anilya University, Indore, India), мр Драгомир Бонџић (Институт за Савремену историју, Београд), мр Слободан Селинић (Институт за Новију историју Србије, Београд) асистент на смеинару: Марко Симендић (студент 2. године политичких наука, Београд) млађи сарадник на семинару: Дивна Милић (студент 2. године историје, Ваљево), Владимир Живановић (студент 2. године кинеског језика, Београд)