ПРОШЛА СВАКОДНЕВИЦА
ЛЕТЊИ СЕМИНАР ИСТОРИЈЕ (I) ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ


<<<назад
Програм рада:

ПОНЕДЕЉАК – 12.07.2004.
15.30 – уводни састанак (Александар Рафаиловић)
16.00 – Школство и образовање у Византији (Радивој Радић)
19.30 – подела тема за самосталан рад у ИСП
21.00 – разговор полазника са руководиоцем семинара

УТОРАК - 13.07.2004.
09.30 – Кабаре - пројекција играног филма Боба Фоса
12.00 – анализа играног филма Кабаре (Маша Павловић,
Александар Рафаиловић)
16.00 – Реторика фотографије, радионица (Миланка Тодић)
21.00 – анализа семинарских радова полазника (Јована Павловић,
Јелена Петаковић, Александар Рафаиловић)

СРЕДА - 14.07.2004.
09.30 – Розмарина беба – пројекција играног филма Романа
Поланског
12.00 – анализа играног филма Розмарина беба (Јелена
Петаковић, Александар Рафаиловић)
15.30 – Историја Југославије – поглед из Москве (Александар
Силкин)
17.30 – Руска историографија данас (Александар Силкин)
21.00 – рад у библиотеци и на интернету на добијеним задацима

ЧЕТВРТАК – 15.07.2004.


12.00 – Уметност и идеологија – педесет година НИН-ове награде
за роман године (Јована Павловић)
14.00 – ручак
15.30 – Бановић Страхиња – пројекција играног филма
Ватрослава Мимице
17.30 – Природа јунаштва Бановић Страхиње (Јован Мирић)
20.00 – вечера
21.00 – Презентација резултата (I) и подела нових тема за
самосталан рад (Срђан Милошевић, Александар
Рафаиловић)
23.00 – слобдно време

ПЕТАК – 16.07.2004.
09.30 – прикази полазника I (Срђан Милошевић, Јелена Петаковић)
12.00 – Извори научних и образовних информација на
Интернету (Миле Перић)
15.30 – Бразил, пројкеција играног филма
18.00 – анализа играног филма Бразил (Јована Павловић,
Александар Рафаиловић)
21.00 – 30?=15 или математика у древној Месопотамији (Јелена
Петаковић)

СУБОТА – 17.07.2004.
09.30 – Амаркорд – пројекција играног филма Федерика Фелинија
12.00 – анализа играног филма Амаркорд (Јована Павловић,
Александар Рафаиловић)
15.30 – рад у библиотеци и на интернету на добијеним задацима
18.00 – Социјалистички неореализам (Бојан Дражић)
21.00 – анализа семинарских радова полазника (Јована Павловић,
Јелена Петаковић, Александар Рафаиловић)

НЕДЕЉА – 18.07.2004.
09.30 – 400 удараца – пројекција играног филма Франсоа Трифоа
12.00 – анализа играног филма 400 удараца (Бојан Дражић,
Александар Рафаиловић)
16.00 – класификација и скенирање фотографија из породичних
албума
18.00 – презентација старих полазника I
21.00 – ? No pasaran ! – идеолошка слика Шпанског грађанског рата
(Игор Јурошевић)

ПОНЕДЕЉАК – 19.07.2004.
09.30 – Дипломац – пројекција играног филма Мајка Николса
12.00 – анализа играног филма Дипломац (Јелена Петаковић,
Александар Рафаиловић)
16.00 – Матроне и дојиље у римском Египту (Олга Пелцер)
19.30 – прикази полазника II
21.00 – Презентација резултата (II) и подела нових тема за
самосталан рад (Александар Рафаиловић)

УТОРАК – 20.07.2004.

09.30 – Сећаш ли се Доли Бел – пројекција играног филма Емира
Кустурице
12.00 – анализа играног филма Сећаш ли се Доли Бел (Александар
Рафаиловић)
16.00 – Телесни греси у средњем веку (Александра Фостиков)
19.30 – прикази полазника III
21.00 – анализа семинарских радова полазника (Оливера Марковић,
Дуња Полети, Алексндар Рафаиловић)
23.00 – слободно време

СРЕДА – 21.07.2004.
10.00 – Историја штампе (Оливер Марковић)
12.00 – Улога и утицај медија (Дуња Полети)
16.00 – Израел: Рат за независност и експанзија (1947. - 1967.)
(Синиша Стефановић)
21.00 – рад у библиотеци и на интернету на добијеним задацима
23.00 – презентација старих полазника II

ЧЕТВРТАК – 22.07.2004.
09.30 – Узрок смрти не помињати – пројекција играног филма
Јована Живановића
12.00 – анализа играног филма Узрок смрти не помињати (Душан
Марковић, Александар Рафаиловић)
16.00 – Израел: победа? (1967 – 2004.) (Синиша Стефановић)
21.00 – анализа семинарских радова полазника (Оливера Марковић,
Дуња Полети, Алексндар Рафаиловић)

ПЕТАК – 23.07.2004.
09.30 – Скупљачи перја – пројекција играног филма Александра
Петровића
12.00 – анализа играног филма Скупљачи перја (Дуња Полети,
Александар Рафаиловић)
16.00 – Националана стереотипија, радионица (Милица Родић)
21.00 – Презентација резултата (III) (Александар Рафаиловић)

СУБОТА – 24.07.2004.
09.30 – Лепа села, лепо горе – пројекција играног филма Срђана
Драгојевића
12.00 – анализа играног филма Лепа села, лепо горе (Марко
Симендић, Александар Рафаиловић)
15.30 – класификација и скенирање фотографија из породичних
албума
18.00 – презентација старих полазника III
21.00 – Полазници о семинару

НЕДЕЉА – 25.07.2004.
09.30 – одлазак из станице

-----
[ Руководилац семинара: Александар Рафаиловић (апсолвент историје) [ сарадници – предавачи на семинару: др Радивој Радић (Одељење за историју, Филозофски факултет, Београд и Византолошки институт САНУ, Београд), др Јован Мирић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд), др Миланка Тодић (Факултет примењених уметности, Београд), мр Александар Силкин (Одељење за историју Србије и Југославије, Институт славјановедениа и славистики РАН, Москва),Синиша Стефановић (Завод за проучавање културног развитка, Београд), Олга Пелцер (Одељење за историју, Филозофски факултет, Београд), Александра Фостиков (Историјски институт САНУ, Београд), Милица Родић (студент, Одељење за социологију, Филозофски факултет, Београд), Миле Перић (ИСП, Ваљево) [ асистент на семинару: Душан Марковић (студент 2.године историје,Београд) [ млађи сарадници на семинару: Срђан Милошевић (студент 2. године историје, Мрчајевци), Јелена Петаковић (студент 1. године историје, Ужице) [